O víkendu 18-19. června pokračovaly soutěže družstev předposledními zápasy. V sobotu starší žáci smetli domácí TK Vodní stavby Plzeň v poměru 9:0 a to bez ztráty jediného setu! Tím se už stali jistými vítězi své skupiny a zajistili si tak postup do vyšší soutěže na rok 2023. Palec nahoru!

To v neděli čekal náš tým mladších žáků téměř rozhodující souboj doma s TK Cheb. Obě družstva zatím procházela soutěží bez jediné porážky a tak se dal očekávat tvrdý boj o každý míč. Soupeř měl určitou převahu v chlapecké části, kde po dvouhrách vedl 3:1. Za nás pouze bodoval v pěkném zápase “jedniček” Štěpán Krása. Tradičně ale kontrovala naše dvojice děvčat Emma Jezberová a Hanka Reissmullerová, kdy včetně čtyřhry dodala 3 body (stav 4:3). Chyběl nám tedy ještě jeden bod k výhře a před námi dvě chlapecké čtyřhry. Navíc ve druhé čtyřhře byli vysokými favority Chebané (4:4). Musela tedy opět rozhodnout čtyřhra “jedniček”. Štěpán Krása spolu s Kristiánem Janků však v průběhu celé soutěže vytvořili pevný tým a k tomu jim všechny své zdravé palce až do konce držela i Markéta Vondroušová. Kluci ustáli obrovský tlak a ve 30stupňovém horku doslova vydřeli poslední, veledůležitý bod – vítězství 5:4! Skvělé!

Zatímco starší žáci v poslední kole se Slavojem Chodová Planá mohou dělat už jen “vítězná kolečka”, mladší musí uspět v Domažlicích. Tady pořád ještě není úplně rozhodnuto…

Výsledky:

Starší žáci: https://cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2022/soutez/8059/zapas-zapis/22

Tabulka: https://cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2022/soutez/8059

Mladší žáci: https://cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2022/soutez/8062/zapas-zapis/22

Tabulka: https://cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2022/soutez/8062