Tenisová škola TK Sokolov má dnes okolo 100 aktivně trénujících dětí, o které se stará šest stabilních trenérů mládeže:

Roman Fischer – vedoucí trenér

Další trenéři: Zdeněk Janoušek, Robert Schug, Bára Zelková, Martin Hereit, Tomáš Makovický.

Jak? Tréninky mládeže jsou vedeny formou skupinového tréninku – 1 trenér + max. 4 hráči na kurtu.

Kdy? Ve školním roce probíhají tréninky od pondělí do čtvrtka v odpoledních hodinách. V pátek probíhají tréninky výkonnostních hráčů všech kategorií (cvičné zápasy, turnaje).

Co ještě? V průběhu roku pořádáme ještě další soutěže/turnaje (viz. starší zprávy na webu) a o prázdninách tenisové kempy.

Od jakého věku? Zapojit se mohou děti od 5 let do 15 let.

Přihlášky:

Zájemci se mohou přihlásit kdykoliv v průběhu roku. Kontakt na vedoucího trenéra p. Fischera- tel: 777299711 nebo e-mail: fischer(a)seznam.cz.

Foto z akce 2021

Postup /kategorie:

Minitenis: Minitenis je hra která je určena pro hráče 5 – 7 let. Hraje se přes menší tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. Proč minitenis? Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti. Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný. V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika. Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů..

Babytenis: Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 – 9 let. Hraje se již přes „normální“ tenisovou síť s odlehčenými míči a hráč hraje juniorskou raketou. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii. Proč babytenis? Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod z minitenisu k babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů. V babytenise používáme také speciální míče (určené přímo pro Babytenis), pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy.

Závodní tenis: Závodní tenis má v klubu TK Sokolov dlouholetou tradici. Cílem klubu je vychovat hráče, kteří úspěšně reprezentují tenisový oddíl při mistrovských utkáních či při celostátních turnajích vedených Českým tenisovým svazem. Děti mohou hrát zápasy už od 6 let v kategorii minitenisu, 8-9 let v kategorii babytenisu a navázat v soutěžích registrovaných hráčů – mladších žáků, žákyň, starších žáků, žákyň, dorostu a dospělých. Náš tenisový klub každoročně pořádá mnoho oddílových i celorepublikových turnajů, kde mohou svěřenci porovnat své výkonnostní dovednosti s ostatními hráči.